Zajímavé a užitečné odkazy

Rady v překladatelství

Informace, rady a tipy pro vaše překlady a korektury - Poradenský potrál, který do hloubky rozebírá problematiku překladatelství, překladatelů, překladů a překladatelských služeb.
Překladatelské pravdy a mýty - Překlad není obyčejnou službou. Na našich stránkách rozebíráme kritéria, za jakých lze s velkou jistotou obdržet kvalitní překlad. Rozeznejte kvalitní překlad od nekvalitního!
Jazyková příručka - Jedná se o příručku vytvořenou Jazykovou poradnou Ústavu pro jazyk český AV ČR, v. v. i. Právní překlady - Server, který se specializuje na problematiku právních překladů.

Instituce v překladatelství

Jednota tlumočníků a překladatelů - JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení.
Institute of Translation and Interpreting - Podobná instituce ve Velké Británii jako v České republice JTP.
Ústav translatologie FF UK - Pravděpodobně nejlepší vzdělávací ústav pro budoucí překladatele a tlumočníky v rámci České republiky a Slovenské republiky.
Ústav anglického jazyka FF UK - Ústav zajišťuje výuku anglistiky v jedno- i dvouoborovém programu bakalářském (s ÚALK) a magisterském, dále doktorské studium (PhD) a rigorózní řízení (PhDr.). Ústav je zaměřen jednak na současný anglický jazyk a jeho celkový popis na všech rovinách (gramatické, lexikální, fonologické, textové a diskurzní), uplatňující pražský kontrastivní přístup porovnávající angličtinu a češtinu, jednak na historický vývoj angličtiny od nejstaršího období až po ranou moderní angličtinu.
Obec překladatelů - sdružuje překladatele krásné literatury i teoretiky, kritiky a historiky zabývající se překladem. Posláním Obce překladatelů je hájit práva, prosazovat profesní zájmy členů a dbát o úroveň a prestiž překladu v české literatuře.
Komora soudních tlumočníků - Komora soudních tlumočníků České republiky, (KST ČR) je dobrovolná profesní organizace sdružující soudní tlumočníky jmenované podle zákona č. 36/1967 Sb., o znalcích a tlumočnících, ve znění pozdějších předpisů. Úkolem KST ČR je prosazovat a obhajovat profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých členů.
Internetová jazyková příručka - Po celou dobu své existence byla jazyková poradna Ústavu pro jazyk český jediným bohemistickým pracovištěm v České republice poskytujícím soustavné jazykové poradenství a jazykové expertizy nejrůznějším uživatelům českého jazyka.

Překladatelé

Překladatel - angličtina, slovenština - Překladatelka Mgr. Ivana Nezbedová se profiluje jako právní překladatel. Jako překladatelka se věnuje překladům angličtiny a slovenštiny. Rozhodně doporučujeme kvality této výborné překladatelky.
Překlady němčina/čeština - Překladatel Karel Picka zabývající se němčinou.
Překlady polština - Překladatel Jakub Mrózek zabývající se polštinou.

Jazykové školy a vzdělání

Jazykové školy - Jedná se o velmi podrobný adresář jazykových škol.
Němčina na internetu - Na tomto portále můžete nalézt informace ohledně gramatiky, testů, křížovek a doučování německého jazyka
Angličtina online - Ztrácíte sebevědomí, protože neumíte cizí jazyk jako vaše okolí? Jste věčný začátečník a už vás nebaví docházet do jazykových kurzů? Právě pro vás je určena tato nová efektivní metoda výuky angličtiny.
Kurzy angličtiny - Jazyková škola Březinka vznikla jako nadstavba k našemu dlouholetému projektu Zkoušky nanečisto. Zkoušky nanečisto se zabývají převážně přípravou na přijímací zkoušky na všechny typy škol. V průběhu let s námi začali spolupracovat šikovní jazykoví lektoři a další se nabízeli a posílali své profesní životopisy. Také nám dospěli a dostudovali ti, kteří našich příprav využívali a sami měli zájem pracovat v pedagogické firmě našeho typu. Toto byla východiska ke vzniku dalšího projektu: Jazykové školy Březinka.
Jazyková škola Praha - Jazyková škola Praha s kompletní nabídkou jazykového vzdělávání dospělých, jazykové kurzy na zakázku, individuální výuka, skupinové kurzy, odborné semináře, školení po celé ČR. Specializovaná angličtina, Legal English, Business English. Příprava na zkoušky FCE, CAE, studium v zahraničí, pomaturitní studium, individuální kurzy. Jazyková škola Praha.
Testy angličtina - Řada kvalitních testů pro anglický jazyk. Vyzkoušejte si, jak daný jazyk umíte.
Angličtina v Brně - Starfish School of English - škola angličtiny v Brně. Nabízíme firemní, dětské a privátní kurzy anglického jazyka pro Brno a okolí.
Testy český jazyk - Řada kvalitních testů pro anglický jazyk. Vyzkoušejte si, jak daný jazyk umíte.
Intenzivní a konverzační kurzy angličtiny za výhodné ceny.
Výuka němčiny v Brně s rodilou mluvčí pro soukromé osoby i firmy, tlumočení.
Dálkové studium, nástavbové studium - hotelová škola Praha - Nabízíme denní i dálkové studium v oborech Hotelnictví, Cestovní ruch, Podnikání, Gastronomie a Kuchař-číšník. Individuální přístup, moderně zařízené učebny.
MBA, LLM - Distanční praktické manažerské programy Executive BBA, MBA, MSc a LLM nebo MBA Online Interactive ve více než 20 specializacích v českém jazyce.
SlovoDne - Netradiční informační portál věnující se jazyku.
Intenzivní kurzy angličtiny - přehled intenzivních kurzů angličtiny od různých škol v ČR. Angličtina online - server pro Vaši budoucnost.
Výuka anglického jazyka - Alena Jurková
Němčina na internetu/Deutsch im Internet - běžné a specializované kurzy němčiny/Deutschkurse
Čeština pro život/CZECH FOR LIFE / TSCHECHISCH FÜRS LEBEN - profesionálni kurzy češtiny pro cizince v Č.Budějovicích / TSCHECHISCH FÜR AUSLÄNDER in Budweis /Tschechien/ CZECH FOR FOREIGNERS in Budweis/South Bohemia
Jazyková škola online - Konverzace zdarma, ukázkové lekce zdarma - skype kurzy a lekce cizích jazyků - angličtina, němčina, francouzština, ruština a další
Přijímačky nanečisto s Tesťák.cz.

Jazykové knihy

Učebnice angličtiny - Internetový a kamenný obchod prodávající učebnice angličtiny, anglickou beletrii a další materiály pro studium anglického jazyka.

Jazykové slovníky

Magnus - profesionální odborné překladové slovníky - VOCAB PUBLISHING (zkráceně z VOCABulary publishing) je společnost zabývající se vývojem a distribucí překladových slovníků pro Windows. Posledním a nejnovějším produktem jsou profesionální překladové slovníky Magnus 2009.
Slovensko-český slovník - Potřebujete přeložit nějaké slovíčko do slovenštiny? Jste zrovna na internetu a hledáte on-line slovenský slovník?

Cestování do cizích zemí

Londýn památky, eurovíkend - Portál nabízející užitečné informace o Londýně.
Irsko památky a příroda - Portál nabízející užitečné informace o Irsku.

Knihy

Nabídka románů od klasických autorů je doplněna o romány mladých perspektivních spisovatelů. Scientia - knihy pro radost i poučení

Služby

Účetnictví, daně, zakládání společností accace.eu - Váš partner pro střední a východní Evropu
Advokátní kancelář, patentová kancelář - Komplexní prosazování práv duševního a průmyslového vlastnictví, obchodní a občanské právo, korporátní právo, patenty a užitné vzory. Glamour

Další užitečné informace

Formuláře - Oficiální formuláře v České republice.
Pracovní smlouva - Portál Pracovní smlouva nabízí vzory smluv, dohod a výpovědí ke stažení.
Mgr. Petrlová, to je advokátní kancelář Brno se zaměřením na dědické právo a právo nemovitostní.
Pro využití konsolidace půjček stačí ručit nemovitostí a být starší 18ti let.
Kuchyně
Dodáváme skříně na míru, vestavěné skříně, šatny, kuchyňské linky na míru a zakázkový nábytek. Nabízíme bezplatné zaměření a konzultaci u vás doma. Krátké dodací lhůty a rychlé jednání.
Flash disky
Nabídka CD a DVD médií a obalů, volantů k PC a gamepadů. Prodej MP3 přehrávačů, flash disků a ostatního hardwaru.
Zážitky
Zážitky jsou kořením života a život je třeba žít. Nabízíme zážitky ve vzduchu, na zemi, ve vodě, luxusní auta a další. Pro jednotlivce i kolektivy.
Zahradní nábytek
Internetový obchod s teakovým nábytkem všeho druhu. Nabízí interierový nábytek, ale také teakový nábytek na venkovní použití.
Laboratorní technika
Prodej laboratorní techniky a materiálu pro lékařské laboratoře se zaměřením na oblasti klinické diagnostiky, molekulární biologie a biochemie.
Diamantové kotouče
Výroba, prodej a servis pro veškeré diamantové nástroje, orovnávače a brusné kotouče.
Zkumavky
Kvalitní laboratorní plasty pro laboratoře. Nabídka produktů pro PCR, pipetovacích špiček, zkumavek a dalšího laboratorního materiálu od společnosti Bioplastics.
Internetový obchod
Tvorba internetového obchodu, SEO, marketingová propagace.
Pizzerie
Pizzerie poblíž nákupního centra Hostivař. Součástí restaurace je příjemná zahrádka a dětský koutek.
Vedení účetnictví
Poskytování učetních služeb včetně zastupování na úřadech, zpracování mezd a zakladání společností.
Kesla
Prodej lesní techniky Kesla, Harvestorů Profiforest, secích strojů Tume Agri a kotoučových pil Kara.
Svítidla
Velký výběr designových svítidel pro komerční objekty i domácnosti.
Bagety
Prodej čerstvých baget, ovocných a zeleninových salátů, bio výrobků a kávy. Provozovna v Praze poblíž metra Křižíkova.
Terasy
Etoile - Stavba venkovních dřevěných teras a podlah z prvotřídního exotického dřeva. Terasy na zakázku a jejich údržba.
Koberce
Luxusní koberce s moderním designem od firmy Hronek Design s.r.o.
Zálohování
GAUZY Specialista na řešení Virtualizace, VMware vSphere, SharePoint a Exchange Hosting, Project Server a Outsourcing ICT
Kontajnery
Spoločnosť Touax ponúka obytné kontajnery, bunky a ďalšie modulové stavby.
Kontejnery
Společnost Touax dodává obytné kontejnery, buňky a další modulové stavby.
Střechy
Firma Střechy Novák se zaměřuje na vše co souvisí se střechou a střešním příslušenstvím - střechy na klíč, strešní krytiny (Bramac, KM Beta, Tondach), střešní okna (Velux), atd.
Stavební software
Prodáváme programy pro stavebnictví. Mezi hlavní produkty patří soubor programů GEO5 pro zakládání staveb a geotechniku a FIN EC na statické výpočty stavebních konstrukcí.
Koupelny fotogalerie, koupelny inspirace
V interiérovém centru MoDo v Průhonicích naleznete nabídku devíti prodejců nábytku a bytového příslušenství, kteří nabízí materiály pro vybavení koupelen, atraktivní kuchyně, sedací soupravy, jídelny, ložnice a další nábytek.
Autodíly
Prodejna autodílů a náhradních dílů pro veškeré běžné typy vozů. Prodejna Jankovcova 27, Praha 7.
Účetnictví
Kompletní služby v oblasti zpracování a vedení účetnictví, daňové evidence, zpracování daňových přiznání.
Jazyková škola Praha
Institut jazykového vzdělávání pořádá jazykové kurzy v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a ruštině. Jsme specialisté na jazykové kurzy pro firmy, kurzy v zahraničí, pomaturitní studium a tlumočení. Mimořádnou pozornost věnujeme kvalitě poskytovaných služeb a vztahům se zákazníky. Věříme v dlouhodobou spolupráci.
Norwit - Stavební stroje a technika
Společnost Norwit se specializuje na prodej, servis a pronájem malé stavební mechanizace a techniky. Dále nabízí diamantové nástroje a stroje, hutnicí techniku, pneumatické nářadí, elektrocentrály a čerpadla.
Transfer Energy - Prodej elektřiny
Služby v oblasti energetiky a správy budov. Transfer Energy obchoduje s elektrickou energií a zajišťuje dodávky pro koncové zákazníky. Dále posyktuje kompletní služby facility management.
Pravidelné i jednorázové úklidy pro firmy a domácnosti. Společnost Delta Servis s.r.o. nabízí úklidové služby již od roku 1991 a poskytuje tak služby na nejvyšší profesionální úrovni.
Mezi služby patří: mytí oken a výloh, čištěni koberců, mytí vysokotlakými čističi WAP, strojové čištění podlah, kompletní úklidy po malování a stavebních úpravách a další. V rámci úklidu domácnosti za vás taktéž zajistíme praní a žehlení prádla, vyřešíme pravidelné pochůzky nebo pomůžeme s drobnými opravami v domácnosti.
Metrážové i kusové levné koberce za perfektní ceny. Web: www.levne-koberce.eu
Udržte si pocit odpočinku po celý rok v zimní zahradě od Dvořáka. Přesvědčete se sami: zimní zahrady fa Dvořák jsou tu pro vás.
Kompletně instalujeme tepelná čerpadla za velice výhodné ceny. Web: www.bacik-ts.cz
Moderní grafika, marketing a webové stránky za bezkonkurenční ceny. Web: www.pixel-studio.cz
Jste vlastníky internetových obchodů a potřebujete zvýšit obrat? Známe účinné metody SEO optimalizace, jak Váš web zviditelnit a přilákat "kopu" zákazníků. Odborná péče SEO optimalizace za levný peníz! Netdesigner.cz - www.netdesigner.cz
Kurzy, rekvalifikace
Angličtina, kurzy
IT kurzy
Rekvalifikace, rekvalifikační kurzy
Manažerské kurzy
Finanční poradenství
Práce, zaměstnání
Hotely, firemní akce a ubytování
HR News
Zdravotní kurzy
Finanční kurzy


Kontakt


Bezplatná kalkulace překladu


Facebook   Google+   Překlad Korektura CZ

Naši vážení klienti

  • Univerzita Karlova v Praze
  • Slezská univerzita
  • Fyzikální ústav AV ČR
  • Imperial College London
  • Správa Pražského hradu
  • Skanska
  • JWT
  • Nikon
  • Česká pošta

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Překladatel
Ivana
Hlavní překladatelka
Manager
Tomáš
Project Manager