meriva-preklady.cz
čeština
Happening / briefing / mítink — co je správně?
Happening / briefing / mítink — co je správně?
18.6.2018

Tomáš Nezbeda (www.meriva-preklady.cz)

Korektury textů profesionální kontrola

Korektury z překladatelské agentury MERIVA odcházejí vždy v nejvyšší možné kvalitě. Naši korektoři jsou výhradně rodilí mluvčí s precizní znalostí jazyka, pravopisu i stylistiky a mají zároveň ukončené vysokoškolské vzdělání.

Jaké formáty opravujeme?

Korektury provádíme ve všech standardních elektronických formátech. Nejčastěji se setkáváme s korekturami ve formátu MS Office (Word, Excel, Powerpoint). Tyto texty kontrolujeme pomocí funkce Revize textu. Dalším častým formátem jsou texty v PDF. Chyby vyznačujeme pomocí funkcí Zvýraznění a Poznámky

Korektury v DOC (MS Word)

Jednoznačně nejrozšířenějším textovým editorem v České republice je MS Word. Není tak s podivem, že korektury provádíme nejčastěji právě v tomto programu. Texty kontrolujeme pomocí funkce Revize, takže všechny opravy budete vidět přímo ve vašem textu. Červeně je většinou znázorněn vyjmutý text, věty či slova. Modře je pak označen text vložený, který nahrazuje opravu.

Korektury v PDF (Adobe)

Druhým nejčastějším formátem pro korektury je PDF, který lze otevřít ve známém programu Adobe Acrobat. Mnoho textů, např. letáky či katalogy, je doprovázeno grafickým zpracováním a Adobe Acrobat je oblíben právě pro svoji funkčnost s těmito dokumenty. Pokud nám pošlete text ve formátu PDF, zapracováváme opravy přímo do vašeho souboru, především pomocí Zvýraznění nebo Poznámky.

Jak dlouho korektura trvá a jak ji objednat?

Doba korektury závisí zvláště na kvalitě textu a jeho formátování. Korektor standardně zkontroluje cca 6 normovaných stran za 1 hodinu. Vyhotovujeme ale také expresní korektury.

Pošlete nám e-mail s textem ke korektuře (Word, Excel, PDF a další) a popište vaše požadavky. Můžete také použít naši kalkulaci na míru.

©2018 meriva-preklady.cz Webové stránky ©2018 PANKREA Provozováno na systému Estofan