meriva-preklady.cz
čeština
Překlad webových stránek do češtiny
Překlad webových stránek do češtiny
27.3.2024

www.meriva-preklady.cz

Technické překladynávody, normy a příručky

Potřebujete pro své zákazníky nebo zaměstnance zajistit přesný překlad?

Pokud jde o technické návody a jiné texty, jste na správném místě! Naši pekladatelé odborně vyrostli na technologiích a dokonale ovládají jejich terminologii. Navíc vám garantujeme přesný termín dodání, který vás nezdrží. 

Technické překlady pro jazyky 

 

Záběr našich technických překladů

 • Návody k použití
 • Manuály a instrukce
 • Technologické postupy
 • Technické zprávy
 • Moderní technologie
 • Certifikáty
 • Revizní zprávy
 • Technické normy
 • Informační technologie (IT)
 • Hardware i software
 • Revizní zprávy
 • Směrnice EU
 
Získejte svou kalkulaci
do 30 až 60 minut! Na překladu začneme pracovat
teprve poté, co ji schválíte.
Veškeré dokumenty, které nám pošlete ke kalkulaci, pokládáme za vysoce důvěrné!
 
 

 

Překlady do technických rukou

Překlady technických dokumentů vyžadují ohromný důraz na přesnost terminologie. Překladatel by měl mít nejen představu, jaký technický produkt překládá, ale i jak funguje v praxi. Technické překlady vyžadují jak jazykové vzdělání, tak i technickou praxi.“

Tomáš
jednatel společnosti

Technický překladatel s odborným technologickým vzděláním

 

Ceny technických překladů 

Cena překladu se odvíjí od náročnosti a odbornosti textu. Je ohromný rozdíl, pokud překládáte sofistikovaný popis všech součástí stroje, nebo jednoduchý uživatelský manuál pro software. Překládaný obsah tak vždy naceňujeme na míru. Profesionálně stanovenou cenu vám připravíme velmi rychle. Použijte náš rychlý formulář nebo nám napište na ceny@meriva-preklady.cz

Technické překlady s nejlepšími

Úzce vybraní techničtí překladatelé jsou rozděleni podle své odbornosti. V případě, že potřebujete přeložit specializovaný technický text, postará se o překlad zkušený překladatel s technickým vzděláním. Díky tomu bude zachována správná stylistika, odborná terminologie a celková koncepce obsahu. Rádi i vás přesvědčíme, že váš technický překlad zvládneme „sestrojit“ na jedničku! 

právní překlady pro Rowan Legal     technické překlady pro MOL   Marketingové překlady pro Microsoft   Překlady návodů pro Fender     Překlady www stránek pro Fischer CK   Právní překlady smluv pro Česká pošta   Překlady korespondence pro Greenpeace Překlady dotazníků pro StemMark   Překlady elektroniky a IT pro NEC   Internetové překlady pro GoodData    Jazykové korektury angličtiny pro Univerzitu Karlovu   Překlady sociologie pro Masarykovu univerzitu     

 

Překlady ověřené klienty

Chceme vás přesvědčit, že na naší práci se můžete opravdu spolehnout. Proto se podívejte na hodnocení našich klientů na Facebooku (4,9 z 5) nebo na Googlu (5 z 5). Rádi i vám ukážeme, co umíme!

spolehlivé překlady

Další informace

Jak dlouho technický překlad trvá?

Průměrně lze přeložit šest stran za jeden den. Pokud však na překlady spěcháte, jistě vás bude zajímat možnost expresního překladu. Dodací lhůty se odvíjí od rozsahu, náročnosti a formátu překladu. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Jaké technické překlady jsou nejčastější?

Z této oblasti MERIVA nejčastěji připravuje překlady návodů k použití, manuály a technické příručky. Dále se jedná o technické normy, tovární předpisy, překlady softwaru či jiných elektrotechnických systémů. Můžete nám poslat texty jak ve formátu Word, tak i ve formátu PDF. Dále pracujeme s různými obrázky, oskenovanými texty či v běžných programech 

Jaké jazyky jsou nejčastější?

Specializujeme na technické překlady do angličtiny a z angličtiny. Překládáme naprostou většinu evropských jazyků, včetně překladů z/do polštiny nebo překlady slovenského jazyka. Výchozím jazykem je nejčastěji čeština.  

Jak probíhá překlad u techniky a IT?

1. Dle druhu textu zvolíme profesionálního překladatele specializovaného v technických textech
2. Pomocí odborných slovníků použije správnou technickou terminologii
3. Na základě své zkušenosti s překlady použije správnou technickou stylistiku

V případě jakýchkoliv nejasností ohledně fungování popisovaného přístroje či specifických vlastností zařízení vás budou naši překladatelé kontaktovat, aby byl výsledný překlad věcný a popis či návod přesně odpovídal realitě. A to je další z důvodů, proč je MERIVA u klientů tak oblíbená – důraz na detail, osobní přístup a flexibilní jednání.

©2024 meriva-preklady.cz Webové stránky ©2024 PANKREA Provozováno na systému Estofan Nastavení cookies