meriva-preklady.cz
čeština

Je snazší angličtina nebo němčina?

28.2.2024
Přečteno: 376x

www.meriva-preklady.cz

Odborníci i jazykoví nadšenci se často zamýšlejí nad otázkou, který jazyk je snazší se naučit - angličtinu nebo němčinu? Oba tyto evropské jazyky mají své vlastní výzvy a specifika. Pokud chceme srovnat obtížnost a užitečnost obou jazyků, je možné to udělat podle několika faktorů.

angličtina nebo němčina

Souboj jazyků - je snazší angličtina nebo němčina?

 • gramatická struktura a slovní zásoba
  Jednou z prvních věcí, kterou se studenti jazyků zabývají, je gramatická struktura. Je snazší angličtina nebo němčina? V tomto ohledu může být angličtina považována za relativně jednodušší. Anglická gramatika je poměrně přímá a nepoužívá mnoho gramatického skloňování. Oproti tomu němčina má rozsáhlý systém skloňování a zájmenných ukazatelů, což může být pro někoho obtížné.

  Co se týče slovní zásoby, angličtina čerpá z různých jazyků, což ji činí bohatou a pestrou. Němčina má také bohatou slovní zásobu, ale mnohdy jsou slova delší a komplexnější.
 • výslovnost a fonetika
  Angličtina je známá svou rozmanitostí výslovnosti a pravopisu, což může být pro cizince výzvou. Naopak, němčina má větší konzistenci ve výslovnosti a pravopisu, což usnadňuje učení a rozpoznávání slov.

 • příležitosti a využití
  Angličtina je mezinárodním jazykem obchodu, vědy a kultury, což znamená, že existuje bohatá nabídka příležitostí, kde angličtinu využijete. Němčina je ovšem také důležitým jazykem v Evropě a nabízí mnoho příležitostí pro práci a studium v německy mluvících zemích.

Každému vyhovuje něco jiného

Obecně je možné říci, že odpověď na otázku, zda je snazší angličtina nebo němčina, závisí vždy na individuálních preferencích, cílech, zkušenostech a potřebách každého jedince - oba jazyky mají své jedinečné výhody a také svá úskalí.

Objednejte si překlad online

 1. Použijte k tomu rychlý formulář.
 2. Zkontrolujte kalkulaci.
  Do 30 až 60 minut dorazí na váš e-mail kalkulace od našeho týmu.
 3. Nyní můžete objednat překlad.
  Kalkulaci stačí schválit zpětně e-mailem. Náš tým se postará o zbytek.

Máte dotazy?

Nebo chcete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.Nejnovější v kategorii

©2024 meriva-preklady.cz Webové stránky ©2024 PANKREA Provozováno na systému Estofan Nastavení cookies